XXI. kerületi Herman Ottó Általános Iskola: 1214 Bp. Dr Koncz János tér 1. +3630-831-8957 csepelherman@gmail.com
Ebédbefizetés
Csengetési rend

1. 8:00-8:45

2. 9:00-9:45

3. 10:00-10:45

4. 11:00-11:45

5. 11:55-12:40

6. 12:50-13:35

7. 14:00-14:45

8. 14:50-15:35

9. 16:00-16:45

Életünkből

Táncverseny

Kick Dance verseny Budapest,Children nagyformáció versenyen  vettek rész iskolánk 4.b osztályos tanulói . A lányok első helyezést értek el  Akrobatikus Rock & Roll kategóriában.

Képen balról jobbra a nevek:

Mihályi Eszter, Monoki Viola, Papp Lili

1956-os vetélkedő

December 2-án került megrendezésre az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója tiszteletére megrendezett Csepel – 1956 kerületi szintű történelem verseny a Királyerdei Művelődési Házban. Az eseményről a csepeli média (csepel.hu) is beszámolt.

Iskolánkat Ambrus Petra Amrita, Gál Virág, Nagygyörgy Sára 8.a osztályos tanulók csapata képviselte. Felkészítő tanáruk Kovácsné Gergely Julianna volt. 11 iskola indított egy-egy csapatot. Jó színvonalú, izgalmas, érdekes verseny en vettünk részt, ahol a lányok első helyezést értek el. (Nehéz dolga volt a zsűrinek, az élen hármas holtverseny alakult ki.)

A vetélkedőre alaposan fel kellett készülni. Meg kellett ismerni a Csepelre, Csepel-szigetre vonatkozó történelmi eseményeket, azok szereplőit, a Tamariska-dombon kialakított emlékhelyet, a Helytörténeti Gyűjtemény anyagát, előzetes feladatként tablót kellett készíteni – amit a versenyen be kellett mutatni – Csepel 1956 címmel.

Nagy dicséret illeti a lányokat. Egy nyolcadikos előtt sok elvégzendő feladat áll (a napi tanulás mellett felkészülés a vizsgákra, felvételire), és ők az iskolai munka minden területén példamutatóan helytállnak. Ez a szép eredmény is ezt bizonyítja.

Kovácsné Gergely Julianna – felkészítő tanár

Kerületi szövegalkotó verseny – „Story 5”

Lajtha lászló Általános Iskola adott helyet az 5. alkalommal megrendezésre kerülő szövegalkotó versenyhez. Az iskola előadó terme megtelt gyerekekkel, felkészítő tanárokkal és a kerületi könyvtárosokkal, a szervezőkkel. 7. és 8. osztályos, 3 fős csapatok mérték össze tudásukat. 5 szóból kellett 25 perc alatt egy frappáns szöveget alkotni, melyet egy képpel illusztrálni is kellett.

A 10 induló csapatból iskolánk, a rangos harmadik helyezést érte el. Mind a szöveg, mind a rajz nagyon jól sikerült, tetszett a közönségnek.

Az iskolát Adelmann Dóra, Ublauer Eszter és Juhász Benjamin képviselte. Gratulálunk a szép teljesítményhez!

Bodóné Ugri Orsolya

könyvtáros tanár

“Olvasási lánc”

“Olvasási lánc” programsorozat a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár csepeli gyerekkönyvtárában

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár csepeli gyerekkönyvtárában 250-300 gyerek vett rész az „olvasási lánc” elnevezésű nagy sikerű foglalkozáson. Iskolánkból 18 tanuló olvasta fel kedvenc regényrészletét, versét. A legtöbben Tea vagy Geronimo Stilton könyvekből idéztek. Sokan meséltek is a könyv tartalmáról, kedvet csináltak annak elolvasásához. Sokan választottak kortárs írók verseiből, vagy kötelező olvasmányokból részleteket.

Több kép.

Fókusz

Iskolánkban forgatott interjút a 3D nyomtatásról az RTL-klub Fókusz című műsora.

Angol verseny

A 2016. május 7-én megtartott fővárosi BENCHMARK angol versenyen a 7. osztályosok csapata a 3. helyet szerezte meg. Négyféle feladatban kellett számot adni tudásukról: szövegértés, magnóhallgatás, beszédkészség és fogalmazás. A tanulók lelkiismeretesen, nagy szorgalommal készültek a versenyre.

2015. december 9-én a csepeli Kossuth Szakközépiskola által szervezett versenyen Bocska Karina, Nagy Tímea és Tasi Zsuzsanna 1. helyezést, míg Gál Virág, Nagygyörgy Sára és Ambrus Petra Amrita 3. helyezést értek el. A versenyzőknek egy prezentációt kellett készíteniük a zene és a személyiség kapcsolatáról, melyet egy 3 tagú zsüri előtt mutattak be. Utána szituációs feladatot játszottak el, majd egy műveltségi teszt következett.

Nagy örömünkre szolgál, hogy ebben a tanévben megrendezett angol versenyeken iskolánk csapata volt a legeredményesebb a kerületben.

Felkészítő tanárok: Hornung Józsefné és Turi Judit voltak.

2024. április
h K s c p s v